Jaką odzież ochronną wybrać

Właściciele zakładów pracy, w których panujące warunki stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia pracujących muszą wyposażyć swoją kadrę w obowiązkową odzież ochronną, która będzie przeciwdziałać zagrożeniom.

Noszenie takiego ubrania nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pracowników, ale i komfort użytkowania. Podobnie jak w przypadku odzieży roboczej przeznaczona jest ona zarówno na miesiące ciepłe i zimne oraz na różne części ciała. Tym samym możemy ją spotkać jako: bluzy, koszule, kamizelki, uniformy, spodnie, kaski, rękawiczki, czapki, okulary i obuwie.

W przypadku odzieży ochronnej Dewalt decydującą rolę odgrywa jej przeznaczenie. To ono warunkuje materiał z jakiego jest wykonana. Tym samym wyróżnia się m.in. odzież ESD. Zabezpiecza ona przed zbieraniem ładunków elektrostatycznych, a których wyładowania mogą skutkować wypadkami wybuchowymi i palnymi. Ich odmianą są ubrania chroniące przed porażeniem prądem, które zakładane są chociażby przez elektryków.

Innym rodzajem jest odzież chemiczna Dremel. Jak sama nazwa wskazuje jej zadaniem jest zabezpieczenie przed działaniem substancji chemicznymi. Podobną rolę odgrywa odzież chroniąca przed promieniowaniem. Zazwyczaj praktykowana w laboratoriach i jemu podobnych miejscach. Będąc blisko tematów związanych z badaniami medycznymi czy też naukowymi, to trzeba też wspomnieć o ochronie biologicznej. To ona zabezpiecza przed patogenami itp.

Temperatura także jest czynnikiem, który decyduje o produkcji takiej odzieży. W przypadkach pracy w niskich bądź wysokich temperatur konieczny jest odpowiednie ubranie Globus. Bardzo ważnym aspektem w niektórych środowiskach jest widoczność pracownika. Dlatego musi mieć on na sobie odpowiednie kamizelki itp. Z kolei osoby pracujące w branży budowlanej czy w jednostkach paramilitarnych powinny zostać zaopatrzone w odzież chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadkach takiego odzienia najważniejsza jest ich funkcjonalność, a na drugim miejscu estetyka. Dlatego też ich wygląd jest nieco odmienny od standardowych wersji, noszonych poza miejscem pracy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*