Niekoniecznie studia – jak poszerzać swoje kwalifikacje

Wybór ścieżki zawodowej nie musi ograniczać się do ukończenia określonego kierunku studiów. Jest kilka alternatyw, które z powodzeniem praktykują absolwenci szkół ponadgimnazjalnych.

Konieczność pójścia na studia staje się powoli pewnego rodzaju przeżytkiem. Młodzi ludzie z coraz większą świadomością określają swoje dalsze poczynania względem przyszłości. I niekoniecznie są to studia. Już w liceach bądź technikach rozglądają się za szkoleniami i kursami, które pomogą im zapoznać się z fachem, w którym chcieliby pracować. Np. osoby zainteresowane dziennikarstwem mogą zgłosić się na praktyki do lokalnych mediów, ci myślący o pracy jako instruktor bhp, mogą poszukać kursów dotyczących szkolenia z zakresu metodyki prowadzenia instruktażu stanowiskowego bhp, a chętni do zapoznania się z branżą budowlaną mogą zapisać się na kurs sep lub operatora żurawi wieżowych. Wiele takich kursów i szkoleń ukończonych jest certyfikatami i rekomendacjami, co podnosi ich atrakcyjność.

Często to samodzielnie wybrane szkolenia zawodowe stanowią kartę przetargową w momencie poszukiwania pracy. Warto więc rozglądać się za różnymi alternatywami uatrakcyjniania swojego CV.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*