Gustowny żyrandol lepszy niż tysiąc ozdób

Jeszcze kilka lat temu żyrandol służył przede wszystkim do oświetlenia pomieszczeń, nigdy raczej do dekoracji. Oczywiście, kilkanaście lat temu czasy były zupełnie inne i na czym innym się skupiały, dzisiaj żyrandol jest doskonałą forma dekoracji pomieszczeń. W większości przypadków taki żyrandol wystarczy za wszystkie dekoracje.

Jakie wnętrze, taki żyrandol

Najbardziej reprezentacyjny żyrandol powinien znajdować się oczywiście w salonie, w którym spędzamy czas z osobami dla nas wyjątkowymi. Wybierając żyrandol trzeba pamiętać, aby pasował przede wszystkim stylistycznie, ale również wielkościowo do całego pomieszczenia. W przypadku stylowych, eleganckich wnętrz niedopuszczalne są niewielkich rozmiarów plafony czy punktowe oświetlenia jako główne źródło światła. Żyrandol może być w takich miejscach sporych rozmiarów, zwieszający się nad stołem, może posiadać stalowe, stylizowane okucia, jeśli takowe pasują do całej aranżacji.

Jakie żyrandole pasują do kuchni?

To, co zawiesimy na suficie w kuchni w głównej mierze zależy od stylu, w jakim jest ona wykonana. Powinniśmy unikać kiczowatych połączeń zlepków różnych stylów, raczej nie powinno się łączyć kryształowych żyrandoli z rustykalnym wnętrzem czy bardzo ruralnymi dekoracjami. Bardzo ważne jest również odpowiednie wyważenie proporcji. Ciekawym pomysłem ostatnich czasów jest również wykorzystywanie do wykonania oświetlenia nieoczywistych elementów, takich jak kieliszki do wina, sztućców czy innych kuchennych przyrządów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*