Nakrycia łóżek – kapy jako dekoracja sypialni

Sypialnia jest dla nas najintymniejszym pomieszczeniem w całym domu – to tak chcemy czuć się najbardziej komfortowo, to również tam przechowujemy osobiste rzeczy i chcemy czuć się swobodnie. Wiadomo jednak, że wygodne łózko to oczywista podstawa, a doskonale skomponowane nakrycie łóżka zachęca do położenia się w nim oraz odpoczynku po ciężkim dniu.

Jakie kapy wybierać na swoje łóżka?

Zanim zdecydujemy się na zakup jakiejkolwiek kapy powinniśmy się zastanowić, w jakim stylu chcemy utrzymać klimat naszej sypialni. Pomieszanie różnych stylów nie z pewnością nie przyniesie żadnych pozytywów, a jedynie zaburzy cały obraz. Dlatego najlepiej jest najpierw zaaranżować wystrój sypialni a dopiero na końcu dobrać do niej odpowiednie dodatki, takie jak właśnie kapa lub narzuta oraz pasujące do niej poduszki.

Co pasuje, co nie pasuje?

Jeśli decydujemy się na elegancję oraz stonowane kolory, dobrze jest zainteresować się skórami, które będą wyglądały bardzo przytulnie oraz glamour. Trzeba jednak w takich przypadkach bardzo uważać z doborem reszty dodatków, takich jak chociażby poduszki, ponieważ niewiele z nich będzie tutaj pasowało bez zaburzania harmonii w całości założenia. Jeśli nasza sypialnia ma być miejscem bardziej swojskim, to lepiej będzie tutaj wyglądała kapa wykonana ręcznie na szydełku wraz z kolorowymi, wielobarwnymi poduszkami. W wersji bardziej dziewczęcej można pokusić się o kwiatowa narzucę obrębioną delikatną koronką wraz z delikatnymi, białymi i koronkowymi poduszkami.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*