Stylowe zasłony – nie tylko dodatek

Zasłony w naszych nowoczesnych mieszkaniach pełnią o wiele ważniejszą rolę niż tylko zasłonięcie okna przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Dzisiaj zasłony są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym, bez którego mieszkanie wygląda jakby było niepełne. Zasłony mogą podkreślić charakter danego pomieszczenia, nadać mu elegancji, albo ożywić i dodać energii. Warto jednak wiedzieć, jak operować rodzajem tkaniny, aby wyglądała dobrze w poszczególnych pomieszczeniach.

Jakie zasłony pasują do salonu, a jakie do sypialni czy kuchni?

Każde pomieszczenie ma zupełnie inny charakter, który można podkreślić właśnie zasłonami – rodzajem materiału, kolorem czy sama kompozycją. W eleganckim salonie sprawdzą się gęste, raczej ciężkie i proste materiały, w sypialni – zdecydowanie lekkie, zwiewne, miękkie w dotyku, takie jak woale czy tiule, przydające lekkości, zaś do kuchni najlepsze będą materiały praktyczne i funkcjonalne – łatwe w czyszczeniu, niewymagające wielkiej wprawy w ich upinaniu, najlepiej uszyte z niegniotącego się materiału. W takich miejscach zdecydowanie nie sprawdzi się na przykład len.

W jaki sposób prawidłowo dbać o zasłony?

Każdy materiał jest inny, posiada inna charakterystykę i dlatego o każdy należy dbać ze ścisłym przestrzeganiem zasad narzuconych przez producenta. Dla bezpieczeństwa zawsze warto prac je osobno, a prasowanie zawsze zaczynać od najniższych temperatur i sprawdzać ich odpowiedniość w najmniej widocznych miejscach, aby w razie przypalenia można było odpowiednio szybko zareagować.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*